Mandariinid

Plakat

Mängufilmi tegevus leiab aset 1992. aastal Abhaasias. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud – abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa ja sõja lähenedes on eestlased oma ajaloolisele kodumaale tagasi pöördunud. Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber Margus (Elmo Nüganen). Ka Margus kavatseb Eestisse sõita, aga alles pärast seda, kui tema istanduse mandariinisaak on korjatud. Paratamatult jõuab sõda ka nende külani ning toimub grusiinide ja abhaaside verine lahing. Ivo ja Margus leiavad lahingupaigalt ühe ellujäänu – tšetšeen Ahmedi, kelle Ivo enda juurde koju paranema viib. Öösel hukkunuid mattes avastab Margus, et üks raskelt haavatud grusiin on samuti elus. Ka tema viiakse Ivo juurde ja nii satuvad ühe katuse alla kaks vastasleeri võitlejat.

Osatäitjad

Näitleja Roll
Lembit Ulfsak (peaosa) Ivo
Elmo Nüganen (peaosa) Margus
Giorgi Nakashidze (peaosa) Ahmed
Misha Meskhi Niko
Raivo Trass Juhan
PlakatPlakatPlakat

1944

Plakat

Elmo Nüganeni mängufilm käsitleb 1944. aasta otsustavaid sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb alates Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre langemiseni Punaarmee kätte novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole, nii Saksa armees kui Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel. Teine maailmasõda oli eestlastele ka vennatapusõda. Süütud tunnevad ennast süüdi, suured süüdlased ei tunne midagi.

Osatäitjad

Näitleja Roll
Kaspar Velberg (peaosa) Karl Tammik
Kristjan Üksküla (peaosa) Jüri Jõgi
Maiken Schmidt (peaosa) Aino Tammik
Gert Raudsep Ants Saareste
Hendrik Toompere jr jr Kristjan Põder
Karl-Andreas Kalmet Vladimir Kamenski
Henrik Kalmet Voldemar Piir
PiltPiltPilt

Ideaalmaastik

Plakat

1950ndate algus. Komsomoliaktivist Mait Kukemeri lähetatakse maale kevadkülvi tempot tõstma. Kolhoosnikud eesotsas esimees Tuvikesega ei kiirusta põllule, sest madalad maad on liiga märjad. Ka seemnevilja ei jätku, ülemused linnas aga nõuavad tulemusi. Noorel külvivolinikul tuleb leida lahendus, olgu hea või kurjaga, ja sel helgel ja hullul kevadel saab ta mõndagi teada nii elust kui enesest.

Osatäitjad

Näitleja Roll
Arvo Kukumägi (peaosa)
Tõnu Kark (peaosa) Esimees, Harald Tuvike
Kalju Komissarov (peaosa) Rajoonikomitee sekretär
Priit Adamson Asser
Reet Paavel Pioneerijuht, Liina
Paul Poom Peeter Viksur
Aire Johanson Viksuri naine
Urmas Kibuspuu Vidrik Kits
Aarne Üksküla Liina isa
PlakatPlakat