Viienda kodutöö kaitsmine paaristööna

  1. Avage oma kodutöö 5 IntelliJ's (vm. IDEs, et seda oleks võimalik muuta).
  2. Kui teil pole oma töö viimast seisu bitbucket'is (või github'is), siis looge KOHE PRAKTIKUMI ALGUSES versioon (commit) "Enne kaitsmist" ning laadige see üles. Vajadusel vaadake esimese praktikumi materjale.
  3. Õppejõud määrab teile paarilise selleks praktikumiks.
  4. Võrrelge enda ja paarilise lahendusi, veenduge, et testid lähevad läbi ja tagasiside on "ok". Otsustage, kumb töö võtta lisaarenduse aluseks.
  5. Edasi on kaks tööd: arendamine ja testimine.
  6. Arendamine: Looge juurde meetod toXML etteantud puu teisendamiseks pseudo-XML kujule (sarnaselt meetodile leftParentheticRepresentation), mis rakendub puu juurtipule this ning väljastab puu struktuuri kirjeldava sõne  algusmärgenditega <L1>, <L2> ... (number näitab tipu sügavust), tipu nimedega ning vastavate lõpumärgenditega </L1>, </L2>, ...
Näiteks kui puu parempoolne suluesitus on (seda on teil praegu lihtne oma testpuude moodustamiseks kasutada):
"((C)B,(E,F)D,G)A"
siis on tulemuseks:
<L1> A
    <L2> B
        <L3> C </L3>
    </L2>
    <L2> D
        <L3> E </L3>
        <L3> F </L3>
    </L2>
    <L2> G </L2>
</L1>
 Realiseerige see meetod ja proovige eelnevaid näiteid (vaadake ka testifailis NodeTest.java esinevaid näiteid).
  1. Testimine: kirjutage selle uue meetodi jaoks vähemalt viis junit4 testi. Loomulikult peab arendus kõik need testid läbima. Vihje: täpse võrdlemise asemel võib testides võrrelda sõnesid, millest on tühisümbolid ja reavahetused eemaldatud.
  2. Tehke uus versioon (commit) "Arendaja: nimi, Testija: nimi"  ning laadige see bitbucket'isse (või github'i). Tehke seda alles siis, KUI TESTIMISE OSA TÖÖTAB.
  3. Näidake see viimane commit ning testide ja näidete töötamine õppejõule ette. Õppejõud vestleb ja küsib küsimusi teie töö kohta.
  4. Õppejõud kannab hinded ÕISi.

Jaanus Pöial